Baigiamasis projekto dalyvių susitikimas Jonavoje 2009 m. gegužės 10-16 d.

Programa
Projekto eigos ir rezultatų vertinimas
Įspūdžiai apie susitikimą

Projekto eigos ir rezultatų vertinimas

Rengimasis

Antrų – ketvirtų klasių mokiniai ir mokytojai rengė baigiamojo susitikimo programą.

Dalyviai

Projekto grupės iš Vienos „Polgar“ gimnazijos ir Izmiro privačios mokyklos „Cagdas Egitim Lisesi“, Jonavos Senamiesčio gimnazijos mokiniai, mokytojai, tėvai; projekto partnerės: Jonavos pradinė mokykla, Jonavos mokyklos - darželio Bitutė“ specialiųjų poreikių mokiniai ir Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklos „Santarvės“ skyrius.

Veikla

Susitikimai su Austrijos ambasadore Lietuvoje Andreja Vike, rajono meru Bronislovu Liutkumi ir švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Vitalija Jagelavičiene, Jonavos menininke Svetlana Pogosian, karaimų bendruomenės atstovais Trakų kenesoje, Klaipėdos Hermano Zudermano vidurinės mokyklos mokiniais ir mokytojais.

Ypač įspūdinga viešnagė mokykloje - darželyje Bitutė“ ir šios mokyklos auklėtinių koncertas.

Integruotos dailės, užsienio kalbų, bendravimo pamokos, per pertraukas gimnazijoje skambėjo Austrijos ir Turkijos tautinių mažumų muzika.

Svečiai pristatė projektus: „Vengrų tautinė mažuma Austrijoje“, „Afrikiečiai Vienoje“, „Pavykusios integracijos Vienoje pavyzdžiai“, „Diskusijos dėl vietovių pavadinimų Kerntene“, „Lietuvių ir austrų tautas vienijančios priemonės“, „Tautinių mažumų architektūra Izmire“.

Gimnazistai ir projekto dalyviai dainavo ir šoko kartu su modernaus folkloro grupe „Aisva“, žiūrėjo gimnazijos teatro studijos „Erdvė“ spektaklį „Kažkas pasąmonėje“, Jonavos pradinės mokyklos miuziklą „Brėmeno muzikantai“, dalyvavo „Paskutinio skambučio“ šventėje.

Labiausiai visiems patiko ekskursija „Vilnius-religijų ir kultūrų kryžkelė“, išvyka į Klaipėdą ir Palangą, Burbiškio dvare.

Rezultatai

Dalyviai itin vertino gerai organizuotą, įdomią ir įvairiapusišką susitikimo programą. Jie daug sužinojo apie Lietuvoje gyvenančius įvairių tautybių žmones, jų tradicijas ir papročius, apie šalies istoriją ir kultūrą.

Mokytojams ir mokiniams įsiminė svetingumas, malonus bendravimas, paslaugumas, rūpinimasis jais, renginių punktualumas.

Susitikimo dalyviai džiaugėsi įdomia ir aktyvia savaite, galimybe lavinti užsienio kalbų žinias, pažinti ir geriau suprasti kitų šalių žmones ir jų kultūrą, plėtoti bendravimo ir organizavimo patirtį.

Sklaida

Gimnazijoje surengta mažoji spaudos konferencija.

Susitikimo eigą atspindėjo rajono laikraštis „Naujienos“ ir televizija UAB „AVVA“, UAB „TV7“.

 

Įspūdžiai apie susitikimą

Projektas man labai patiko. Jo prasmė geriausiai atsiskleis vėliau, kai nuslūgs nuovargis, pasimirš problemos. Projekto savaitė  buvo labai įdomi, nes pirmąkart mačiau Sekminių šventę krašto muziejuje, lankiausi Austrijos ambasadoje ir Jonavos savivaldybėje.

Ypač nepamirštamas antradienis – išvyka į Klaipėdą. Sužavėjo Burbiškių dvaro grožis, traukė Palanga ir jūra. Įdomu buvo tai, kad vakarieniavome restorane, įrengtame pagal senovės lietuvių smuklių pavyzdį. Tačiau liūdino, kad užsieniečiai beveik nesidomėjo interjeru ir maistu kaip senovės paveldu.

Iš esmės projekto dalyviai turėjo abipusę naudą: austrai ir turkai galėjo pažinti Lietuvą, o mes, lietuviai, ne tik gilinti žinias apie savo šalį, bet ir  lavinti užsienio kalbos žinias. Būtent toji gyva kalba, mano nuomone, suteikia daugiausiai naudos. Gera turėti šalia savęs draugą, kuris iškart ištaiso klaidas. Džiaugiuosi ir tuo, kad geriau susipažinau su savo mokyklos mokiniais, dalyvavusiais projekte.

Viešnagė buvo puikiai organizuota: per savaitę svečiams buvo spėta parodyti svarbiausias Jonavos bei Lietuvos įdomybes.

Ona Orlovaitė

 

Užsienio kalbų pamokos mokykloje man visada buvo vienos mėgstamiausių. Nuo mažens stropiai mokiausi, bet mano manymu be realios praktikos gerai išmokti užsienio kalbą yra beveik neįmanoma. Jau antrus metus dalyvauju tarptautiniame projekte „Comenius“. Turėjau galimybę tobulinti vokiečių ir anglų kalbas pačiu naudingiausiu būdu: bendravau su įdomiais žmonėmis iš Austrijos ir Turkijos. Praleidau įspūdingą ir turiningą savaitę Austrijos sostinėje Vienoje, daug sužinojau ir susiradau naujų draugų. Dabar pasibaigus projektui, sklandžiau kalbu, praturtėjo mano žodynas. Ačiū už suteiktą galimybę dalyvauti tokioje veikloje savo projekto koordinatorei, vokiečių kalbos mokytojai Violetai Vareikienei ir kitiems projekto organizatoriams.

Justina Juškaitė

 

Lietuva yra nuostabi. Vilnius-visų kultūros ir architektūros mylėtojų svajonių išsipildymas. Jis išlaikė viduramžių dvasią. Siauros Senamiesčio gatvelės, nedidelės parduotuvėlės, kavinės, restoranai sukuria jaukią atmosferą. Senamiestyje tiek daug bažnyčių! Tik pasidairyk –ir bent viena jų jau prieš akis. Vilniuje yra taip pat labai daug muziejų.

Lietuviai labai nuoširdūs ir poetiški žmonės, galintys papasakoti daug ir dažnai tragiškų įvykių iš savo šalies istorijos. Be to, žmonės Lietuvoje nepaprastai svetingi.

Man labai patiko Lietuvoje. Kai tik turėsiu galimybę, vėl grįšiu į Lietuvą.

Christoph Möller, Vienos „Polgar“ gimnazijos 3b klasės mokinys

 

Mūsų šeimoje gyveno du mokiniai iš Austrijos. Praėjusiais metais priėmėme Julia Spacil, o šiais metais - Christoph Möller . Mandagūs, išaukleti, geri jaunuoliai, įdomūs pašnekovai - tokie buvo abu ir namuose, ir mokykloje. Gera būdavo žiūreti, kaip jie domėdavosi viskuo, ką mes pasakodavome ar rodydavome. Julia ir Christoph atnešė į mūsų namus tik teigiamų emocijų ir nepamirštamų prisiminimų.

Alla ir Kazimieras Pranckevičiai

Nuotraukos

 

Atgal