Pirmasis projekto dalyvių susitikimas Vienoje

Susitikimas vyko 2007 m. lapkričio 11-17 dienomis Austrijos sostinėje. Jį organizavo projektą koordinuojanti Vienos mokykla – BG+BRG+BORG 22 „Polgargymnasium“. Susitikime dalyvavo Turkijos miesto Izmiro privačios mokyklos Ozel Izmir Cagdas Egitim Lisesi ir Jonavos Senamiesčio gimnazijos mokinių ir mokytojų delegacijos. Mūsų mokyklai atstovavo gimnazistai Paulius Ciegis, Anelė Rudzenskaitė ir Loreta Šilgalytė, mokytojai Giedrė Bazilevičienė, Violeta Vareikienė ir Antonina Zaklikovskaja.

Paulius, Anelė ir Loreta gyveno Polgaro gimnazijos mokinių šeimose, o mokytojai - viešbutyje.

Susitikimo darbotvarkė buvo įvairi ir labai įtempta, kiekviena minutė suplanuota.

Apžiūrėjome mokyklą, susitikome su mokyklos direktoriumi ponu Alf Mathuber.

Mokiniai dalyvavo pamokose pagal tvarkaraštį, mokytojai turėjo galimybę stebėti kolegų vedamas pamokas. Vėliau vyko konferencijos, kuriose projekto dalyviai, mokiniai ir mokytojai, papasakojo apie savo planus, lūkesčius, pristatė gimtąsias šalis, miestus, švietimo sistemas, mokyklas. Daugiausia laiko konferencijose buvo skirta tautinių mažumų temai: dalyviai papasakojo apie tautinių mažumų padėtį savo šalyse, pristatė planuojamus įgyvendinti klasių projektus ir renginius.

Susitikimo metu bendravome su Turkijos ambasadoriumi Austrijoje ponu Selim Yenel ir Lietuvos ambasados Austrijoje sekretore ponia Lina Kaiser. Polgaro gimnazijos mokiniai parodė pjesę „Spalvų svajonės“, sužavėjo muzikos trio koncertas.

Vykome į Eisenstadt miestą ir šio miesto gimnaziją, kurioje mokosi daug kroatų ir vengrų kilmės mokinių.

Aplankėme Vienos žydų muziejų, miesto istorijos muziejų, Austrijos romų kultūros centrą, įspūdingą Vienos Senamiestį ir Šionbruno rūmus, matėme miuziklą „Rebecca“ Raimundo teatre.

Savaitė prabėgo greitai. Pavargome, bet grįžome namo puikiai nusiteikę ir įgiję naujos patirties. Sėkmingai atstovavome savo mokyklai, susiradome naujų draugų, susipažinome su Vienos kultūrinėmis vertybėmis, patobulinome užsienio kalbų žinias.

Vokiečių kalbos mokytoja Violeta Vareikienė

Nuotraukos iš susitikimo

 

Atgal