Projekto dalyvių susitikimas Jonavoje 2008 m. balandžio 13-19 d.


PROGRAMA
MOKINIŲ ĮSPŪDŽIAI APIE SUSITIKIMĄ

Svečiai iš Vienos Jonavoje

Bendradarbiavimas su tautinių mažumų atstovais skatina domėtis daugiataučiu kultūros paveldu ir lemia nuoširdžius įvairių tautybių žmonių santykius. Tuo nė kiek neabejoja Comenius tarptautinės partnerystės projekto „Šalies kultūrų vidinio dialogo projekcija į Europos lygmenį“ dalyviai: Izmiro (Turkija), Vienos (Austrija) ir Jonavos mokiniai.

2008 m. balandžio mėnesį į Jonavą atvykę mokiniai iš Austrijos gyveno šeimose, drauge mokėsi vokiečių kalbos ir geografijos, dalyvavo Jonavos kraštotyros muziejaus direktorės R. Karaliūnienės surengtoje ekskursijoje „Žydų gyvenimo pėdsakais“.

Projekto maršrutai nuvedė į Vilniaus Gaono žydų muziejų, Austrijos ambasadą. Ekskursiją „Daugiatautis ir daugiakalbis Vilnius" keitė išvyka į Kryžių kalną. Projekto dalyviams nepakartojamą įspūdį paliko susitikimas su armėnų bendrija Kauno įvairių tautų kultūrų centre ir Kraštotyros muziejuje atidaryta šio centro inicijuota paroda „Kita kultūra: ieškojimai ir atradimai".

Gimnazistų partneriai svečių laukė vaikų lopšelyje - darželyje „Lakštingalėlė", Jonavos pradinėje mokykloje, Justino Vareikio pagrindinėje ir „Santarvės" vidurinėje mokyklose .

Mokiniai iš Vienos pristatė originaliai parengtą medžiagą: radijo laidas apie romų bendruomenę bei pasakojimus apie afrikiečius ir žydus Austrijoje, dailės projektus ir vaidinimus.

Gimnazijos mokiniai džiaugdamiesi galimybe dalyvauti tarptautiniame projekte, skatinančiame nuoširdžius tarpusavio santykius, dėkoja projekto koordinatorei vokiečių kalbos mokytojai Violetai Vareikienei bei projekto rėmėjai AB „Achema“(generalinis direktorius Jonas Sirvydis).

Gegužės mėnesio pabaigoje vyks jau ketvirtasis projekto etapas-mokyklos partnerės bendradarbiaus Izmire.

Karolina Gaubaitė, Milda Pranckevičiūtė, Senamiesčio gimnazijos mokinės

Nuotraukos iš susitikimo

 

Atgal