Projekto dalyvių susitikimas Vienoje 2008 m. lapkričio 30 d.- gruodžio 6 d.

Programa
Sumanymai ir projektai, įgyvendinti antrųjų projekto metų pradžioje
Projektai, pristatyti projekto dalyvių susitikime Vienoje:
„Menas-kultūrų tiltas“
„Sentimentali duduko muzika“
„Žodis-vaizdas-koliažas“

Įspūdžiai apie susitikimą

Sumanymai ir projektai, įgyvendinti antrųjų projekto metų pradžioje

Antraisiais projekto metais pagrindine klase, vykdančia projektinę veiklą, tapo auklėtiniai - 2B klasės mokiniai. Per kelis mėnesius pavyko nemažai nuveikti.

Su Kauno įvairių tautų kultūrų centro projektų vadove Inga Zinkevičiūte parengėme interviu. Inga džiaugėsi galėdama prisidėti prie savo gimtojo miesto Kauno – atviro, daugiakultūrio ir tolerantiško – kūrimo. Ji papasakojo apie centre organizuojamus ir vykdomus renginius ir projektus, aktyviausias Kauno tautinių mažumų organizacijas, pristatė Lietuvos tautų festivalio „Kultūrų tiltai“ tikslus .

2008 m.rugsėjo 13 d. Kauno muzikinio teatro sodelyje jau trečią kartą vyko Lietuvos tautų festivalis "Kultūrų tiltai 2008". Jo metu muzikos ir šokio programas pristatė 17 tautinių mažumų kolektyvų iš įvairių Lietuvos miestų. Visą dieną veikė skirtingų tautybių menininkų" kūrybinės dirbtuvės".

Apie Kauno įvairių tautų kultūrų centro projektų vadovę ir Lietuvos tautų festivalį „Kultūrų tiltai 2008“ parengėme pristatymą „Menas-kultūrų tiltas“ .

Spalio mėnesį vykome į Lietuvos totorių sostinę-Raižius: apžiūrėjome mečetę ir Raižių totorių kapines. Lankėmės Subartonių kaime, esančiame Dzūkijos nacionaliniame parke. Šiame kaime yra totorių buities muziejus, jį savo name įkūrė totorės ir lietuvio šeima. Ponia Liucija Gaidukevičienė pasakojo apie muziejuje esančius eksponatus, totorių papročius, vaišino tradiciniu totorišku pyragu su mėsa ir moliūgais. Išvyką aptarėme pilietinio ugdymo pamokoje. Parengėme pristatymą „Lietuvos totoriai: vakar ir šiandien“ .

Techninių darbų pamokoje lankėsi armėnų liaudies meno tradicijų puoselėtoja Svetlana Pogosian, metale kalinėjanti savo tautos ornamentus. Jos padedami mokiniai bandys vario lakštuose kalti ornamentus. Apie Svetlaną ir jos kūrybą parengėme pristatymą „Jonavoje gyvena menininkė Svetlana ...“.

Projekte „Sentimentali duduko muzika“ pasakojama apie Armėnijos nacionaliniu simboliu vadinamą, legendomis apipintą, vieną seniausių pasaulyje pučiamųjų instrumentų – duduką ir žymiausią Armėnijos muzikantą, grojusį duduku, Dživaną Gasparianą. Šiuo instrumentu atliekama muzika priklauso Žmonijos žodinio ir nematerialaus kultūros paveldo šedevrams.

Dailės pamokose mokiniai, naudodami koliažo techniką, kūrė modernius žodynėlius: žodį rašė keturiomis-penkiomis kalbomis. Mokinių darbai pristatomi projekte „Žodis-vaizdas-koliažas“ .

Toliau sėkmingai bendradarbiaujame su Jonavos pradine mokykla, kuri tyrinėja rusų tautinę mažumą, sentikių bendruomenę Jonavoje ir jos apylinkėse. Turime daug filmuotos medžiagos apie sentikių religines šventes, vieną seniausių sentikių bažnyčių, esančią Jonavos rajone. Susitikome su popu, sentikių bendruomenės atstovais, Jonavos krašto muziejaus direktore Regina Karaliūniene, mokslinio straipsnio „Sentikiai Jonavos krašte“ autore. Parengėme pristatymą „Sentikiai Jonavoje ir jos apylinkėse“ .

Į pamokas ir klasės auklėtojo veiklą integruoti renginiai sudarė mokiniams galimybes geriau pažinti Lietuvoje gyvenančius kitų tautybių žmones, jų kultūrą, tradicijas ir papročius.

Projekto koordinatorė, 2B klasės auklėtoja Violeta Vareikienė

 

Įspūdžiai apie susitikimą

Turininga savaitė Austrijoje

Gruodžio mėnesį Senamiesčio gimnazijos delegacija tęsė tarptautinio Comenius projekto „Šalies tautų vidinio dialogo projekcija į Europos lygmenį“ programą. Trijų projekto partnerių grupes sutiko žiemos šventėms pasipuošusi Austrijos sostinė Viena. Į ją vykome jau antrą sykį, nes projekto trukmė – dveji metai.

Pirmosiomis dienomis Polgar gimnazijoje klausėmės įdomių prezentacijų apie tautines mažumas Austrijoje, vykome į čekų ir vengrų tautinių mažumų centrus. Pasiekėme net Slovakijos sostinę Bratislavą, susitikimai su slovakų mokiniais buvo ypač nuoširdūs.

Projekto šeimininkų parengta kultūros programa buvo itin turininga: Šv. Stepono katedra ir barokinis senamiestis, Belvederio pilis ir Gustavo Klimto paveikslų ekspozicija, Austrijos parlamento rūmai…

Visą savaitę bendraudami su bičiuliais iš Austrijos ir Turkijos, mokėmės vieni iš kitų, planavome būsimų susitikimų programą. Gyvendami austrų šeimose žavėjomės draugiškumu, rūpinimusi mumis, kaip savo vaikais.

Dėkojame projekto koordinatorei vokiečių kalbos mokytojai Violetai Vareikienei, kartu vykusiai dailės mokytojai Editai Danielienei. Ši viešnagė, ko gero, pačios įsimintiniausios 2008 – tųjų metų akimirkos. Smagu, kad baigiamasis susitikimas gegužės mėnesį vyks Lietuvoje. Tad ir artėjantys Naujieji metai žada būti ypatingi.

Rasa Mačiukaitė ir Kristina Mačinskaitė

Nuotraukos

 

Atgal