ESF akademija tai informavimo, mokymo ir užimtumo veiklų ciklas, skirtas potencialiems pareiškėjams, įgyvendinamas Lietuvos gimnazijose.

 ESF akademijos pagrindinis tikslas – didinti Europos socialinio fondo žinomumą, praplėsti potencialių pareiškėjų gretas, suteikti žinių ir įgūdžių apie ES struktūrinę paramą bei galimybes įgyvendinti projektus, patrauklia forma į užimtumo veiklą įtraukti visą gimnazijos bendruomenę – nuo vadovų ir mokytojų iki gimnazistų.

Ketverius metus (nuo 2010 – 2014 m.) Senamiesčio gimnazijos komanda dalyvavo ESF Akademijos veikloje. Svarbiausias ESFA tikslas – ugdyti kūrybiškumą ir verslumą. Gimnazistai kūrybiškai pristatė ESF projektus, kūrė verslo planus, socialines reklamas, komiksus, modernios mokyklos ir mokslininkų ateities vizijas, tyrė neįgaliųjų integracijos problemas ir programas Jonavos rajone, kartu su visais ESF Akademijos gimnazistais rašė ir iliustravo pasakų knygą, pildė gerų darbų žemėlapį (vedė pamokėles vaikų darželyje „Pakalnutė“, tvarkė apleistus kapus, rinko šiukšles Gėlių gatvėje). Dauguma atliktų mūsų gimnazijos komandos užduočių buvo įvertintos su pagyrimu.

Informacija apie ESF akademijos gimnazistų komandos veiklas – Gerų darbų žemėlapyje ( http://www.esfzemelapis.lt/jonavos-r-sav/jonavos-senamiescio-gimnazija/4/).

Jonavos Senamiesčio gimnazijos ESFA komanda