Knygos ir kalbos atveria kelius į sėkmę

 

        Nedidelio miestelio jaunimui susitikimai su žinomais  žmonėmis svarbūs ir įdomūs, nes plečia akiratį, įkvepia, skatina tobulėti.  Senamiesčio gimnazijos gimnazistai ypač džiaugėsi šmaikštaus,  charizmatiško,  intelektualaus laidų vedėjo, žurnalisto, rašytojo Andriaus Tapino vizitu.

        Susitikimą A. Tapinas pradėjo su gimnazijos bendruomene įsiamžinęs asmenukėje ir dėl to pelnęs susirinkusiųjų simpatijas. ,,Neduok pavalgyti, duok pašnekėti“, - šmaikštavo lietuviškų bestselerių ,,Vilko valanda“ ir ,,Maro diena“ autorius. Žinomas LRT  televizijos veidas pasidalijo paauglystės prisiminimais.  Pasirodo,  A. Tapinas ne tik vertė ,,Žiedų valdovą“, bet ir sportavo, buvo įkūręs radijo stotį, o už išdaigas ,,Pinigų kartos“ vedėją grasino pašalinti iš mokyklos.  A. Tapinas trumpai , bet įtaigiai pristatė savo knygas – susidomėję gimnazistai šnabždėjosi, jog neskaičiusieji  norėtų jas perskaityti.

        Rašytojas,  vadindamas tai investicija į savo ateitį, dalijo jaunimui naudingus patarimus, kurie turėtų praversti siekiant karjeros: daugiau skaityti, mokytis užsienio kalbų, lavinti vaizduotę. ,,Už idėjas mokama daugiausia“, teigė A. Tapinas ir pabrėžė, jog šiuolaikinėje visuomenėje nestandartiškai, kūrybiškai mąstantis, plataus akiračio žmogus yra vertinamas labiausiai.  Pašiepęs vadinamuosius  ,,sėkmės mokytojus“, žurnalistas negailėjo patarimų, kaip sėkmingai konkuruoti, išnaudoti globalizacijos teikiamas galimybes ir siekti užsibrėžtų tikslų.

        Kaip A. Tapinas ir tikėjosi, jam buvo užduotas klausimas apie laidą su Monika Šalčiūte. Žurnalistas nekritikavo merginos, bet siūlė pasimokyti iš jos klaidos: nebijoti prisipažinti, kad kažko nežinome, visada gerai apsvarstyti savo žodžius bei kalbos turinį.

        Gimnazijos bendruomenę sužavėjo ne tik žurnalisto  charizma, bet ir įdomios įžvalgos. Šio svečio mintys įkvėpė kurti ir atkakliai siekti savo tikslų.

 

                                                                      Dovilė Jakubauskaitė, 3S1

 

Nuotraukos

Atgal