Europos kalbų dienos ritmu

 

Linksmoji pamoka

 

Rugsėjo 25-ąją Jonavos Senamiesčio gimnazijoje buvo minima Europos kalbų diena, tad, jau ryte, tik įėjus į mokyklą, pasitiko įvairiomis kalbomis parašyti pasisveikinimai.

Vidudienį užsienio kalbų grupių mokiniai pakviesti į Linksmąją pamoką. Joje buvo šokama, dainuojama, vaidinama, deklamuojama skirtingomis kalbomis.  Smagia lietuvių liaudies polka šventę pradėjo Senamiesčio gimnazijos šokių studija „Juventa“, gitaros skambesiu užbūrė buvusi abiturientė, VU studentė Ugnė Dirsytė, dainavimo meistriškumą atskleidė Violeta Dambrauskaitė, Vienos valso ritmu sukosi Emilija Burčikaitė su Mantu Jaruševičiumi, Sergejaus Michalkovo eilėraštį rusų kalba padeklamavo Ignas Danilevičius.

Nepamirškime ir mažųjų svečių, dalyvavusių pamokoje. Panerio pradinės mokyklos mokiniai paruošė linksmų ir įdomių pasirodymų lietuvių ir anglų kalbomis. Tikriausiai daugelis netradicinės pamokos dalyvių prisimins etiudą „Rykliukai".  Roberto Roždestvenskio eilėraštį deklamavo Ruklos Jono Stanislausko pagrindinės mokyklos mokiniai. Nuotaikingai skambėjo vokiška „Neries“ pagrindinės mokyklos šeštokų daina.  Šventę vainikavo visos IIa klasės mokinių atliekama daina „Mamma Mia“ ir saldūs apdovanojimai iš mokyklos prezidento Andrejaus Voitovo rankų.

Nuotaikingai Linksmąją pamoką vedė Ernestas Ryselis ir Meda Arlauskaitė.

 

                                            Viktorija Sergejevaitė, IIa klasės mokinė

 

Mokytojaudami grįžome į vaikystę

 

Tradicija per Europos kalbų dieną vesti užsienio kalbų pamokėles pradinukams visada sugrąžina daug prisiminimų. Rugsėjo 25-ąją gimnazijos mokiniai džiugino Panerio pradinės, „Neries“ ir „Lietavos“ pagrindinių mokyklų, Justino Vareikio ir Raimundo Samulevičiaus progimnazijų mažuosius mokinukus. Ir gimnazistams, ir pradinukams Europos kalbų diena – tikra atgaiva nuo tradicinių jau kiek atsibosti pradedančių pamokų. Neapsieita be nostalgijos, šypsenų, juoko. Gimnazijos ketvirtokų įspūdžių fragmentai.

„Man labai patiko. Smagu leisti laiką su pirmokais, suteikti žinių apie pasaulio kalbas, aiškinti, kodėl yra svarbu mokytis užsienio kalbų. Norėčiau dar daugiau tokių nuostabių, įsimintinų dienų!“ – Ada Šablevičiūtė.

„Mokytojauju“ jau antrus metus iš eilės, todėl įsitikinau, jog vaikai labai mūsų laukia. Pats šiek tiek jaudinausi, jog nebūtų nuobodu tai, ką paruošiau, tačiau įtampa atslūgo vos pamačius šypsenas ir išgirdus juoką. Labiausiai patiko džiuginti mažomis dovanėlėmis už teisingus atsakymus, atliktas užduotis.“ – Justinas Pūkas.

„Pirmą kartą gyvenime vedžiau kalbų pamokėlę jaunesniems vaikams. Nežinojau, ko tikėtis, tad net triukšmui  buvau pasiruošusi. Jo ir buvo, net su kaupu. Mokėme antrokus angliškų kūno dalių pavadinimų, šokome bei piešėme. Gailėjausi anksčiau nėjusi vesti pamokų, nes iš šios dienos liko daug gerų prisiminimų“ – Laura Špokaitė.

„Tikrai nesitikėjau, kad vaikai taip įdėmiai klausys. Iš akyčių matėsi: jiems patiko, jog mes apsilankėme. Pirmokai gyrėsi, kokius angliškus žodžius jie jau moka. Mūsų ir jų nuotaika buvo puiki!“ – Justė Paplonskytė.

Vadinasi, Europos kalbų diena nėra tik papildomas užsienio kalbos pažymys. Tai puiki proga ne tik sugrįžti į savo pirmąsias mokyklas, prisiminti  nerūpestingus pirmuosius mokslo metus, bet ir pasidalyti savo patirtimi ir žiniomis su jaunesniaisiais. Jaunesnieji mokytojai dėkoja įdėmiai klausiusiems mažiesiems, priėmusių mokyklų mokytojoms ir, žinoma, gimnazijos užsienio kalbų mokytojoms, tęsiančioms šią gražią tradiciją!

Ačiū! Thank you! Cпасибо! Gracias! Merci beaucoup! Gratias tibi valde!

                                          

                                                     Justina Mieldažytė,  IVa klasės mokinė

 

                                  

Nuotraukos

Atgal