Valtimis Aukštaitijos nacionalinio parko ežerų keliu

 

 Senamiesčio gimnazijos dešimties mokinių grupė bendradarbiaudama su sveikatos klubu ,,Agonas'' sėkmingai dalyvavo vaikų vasaros socializacijos programoje ,,Poseidonas 2016''. Įvykdytas valčių žygis nuo Palūšės „didžiuoju Aukštaitijos nacionalinio parko ežerų ratu“, kurį sudaro trasa per 11 ežerų ir juos jungiančias Meiros ir Srovės upes.

Programą paįvairino žygiai pėsčiomis į aukštapelkę prie Laumės akių ežeriukų. Ir vaizdą nuo Ladakalnio piliakalnio negreit galėsime pamiršti - net septyni ežerai matyti, o giedrą dieną apžvelgiama beveik trisdešimties kilometrų apylinkė. Maudynės prie Ginučių malūno atstoja geriausių vandens parkų kaskadas. Vakarai prie laužo, istorijų ir nuotykių pasakojimai, žaidimai, pačių išvirta ant laužo košė - kas gali būti smagiau vasarą! Kelionę baigėme ekskursija po Palūšės kaimą. XVIII a. viduryje vien kirviu ir be geležies vinių pastatyta Palūšės bažnyčia traukia ir tikinčiuosius, ir smalsaus turisto akį.

„Į tokį žygį ne kiekvienas drįsta išsiruošti, bet kartą tai padarę, nepamirš visą gyvenimą,“ – tvirtina dešimt jaunųjų keliautojų ir jų vadovė Vyta Orlovienė.

                                                            

Gita Kerševičiūtė, IV a klasės mokinė

 

 

Nuotraukos

Atgal