Rajoninėje viktorinoje išradingai paminėta Europos kalbų diena

 

Rugsėjo 26–ąją, Europos kalbų dieną, į Senamiesčio gimnazijoje vykusią viktoriną „Kalbos atveria duris“ susirinko daugelio Jonavos rajono mokyklų komandos. Jeronimo Ralio gimnazijos, „Neries“, „Lietavos“, Upninkų ir Panoterių pagrindinių mokyklų, Žeimių mokyklos-daugiafunkcio centro, Raimundo Samulevičiaus ir Justino Vareikio progimnazijų bei, žinoma, Senamiesčio gimnazijos mokiniai susibūrė į dešimt mišrių komandų išradingais pavadinimais: „Bulvės“, „Le2kai“, „Gladiolė“ „Obuoliai“, „Berželiai“, „Vafliai“, „Kumelaitės“, „Kalbininkai“, „Bananai“, „Veni, vidi, vici“.

Komandoms reikėjo įveikti viktorinos užduočių rengimo grupės mokytojų parengtas užduotis: lietuvių kalbos klausimyną, testą apie įžymius žmones ir jų gimtąją kalbą, atpažinti Europos tautų šokius, dainas ir įžymias Europos vietas. Atsakymus kruopščiai tikrino  ir balus skaičiavo vertinimo komisija: Jeronimo Ralio gimnazijos mokytojos, kalbų metodinių grupių pirmininkės Roma Kaminskienė, Viera Strelčiūnienė bei Ona Bartušienė, Senamiesčio gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Simona Černiauskienė ir gimnazistų prezidentas Adrejus Voitovas. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad komanda, kuri, anot viktorinos „Kalbos atveria duris“ credo, geba atverti daugiausia durų, yra „Gladiolė“. Antrąją vietą užėmė „Le2kai“, trečiąją —  „Veni, vidi, vici“.

Renginio dalyvius džiugino Senamiesčio gimnazijos šokėjų valsas, choro ir ansamblio pasirodymai, instrumentinė vaikinų grupė ir atlikėja Marija Gabulaitė, temperamentingas II c klasės šokis ir Redos Venskauskaitės daina. Visus maloniai nustebino svečias — pavasarį  „Terra incognita“ renginyje Senamiesčio gimnazijos bendruomenę sužavėjęs pilotas Nils Daniel Viktor Runnegard. Viktor pristatė Švediją, palygino švedų ir lietuvių kalbas, be to, dvi geriausiai viktorinoje pasirodžiusias komandas apdovanojo spacialiais prizais. Be prizų neliko nė vienas mokinys. Juk renginį parėmė Europos ekonominių ir socialinių reikalų komitetas ir Europos komisijos atstovybė Lietuvoje. Visiems renginį organizavusiems, užduotis rengusiems, komandas vertinusiems mokytojams įteiktos Senamiesčio gimnazijos padėkos.

Norisi tikėti, kad tai, kas buvo išgirsta, pamatyta, o gal net ir išmokta viktorinoje „Kalbos atveria duris“, vieną dieną iš tikrųjų padės atverti lemtingas duris, už kurių lauks tik patys geriausi įspūdžiai.

 

                                        Lietuvių kalbos mokytoja Teresė Jarmalienė

 

Nuotraukos

Atgal