Apie knygas ir rašytojo laimę — su Tomu Dirgėla

 

Kadangi per lietuvių kalbos pamokas ruošiamės pamokų ciklui „Knyga — savęs ir pasaulio pažinimo būdas“, nusprendėme dalyvauti Viešojoje bibliotekoje vykusiame susitikime su rašytoju Tomu Dirgėla. Intrigavo tai, kad jau pati pirmoji šio jauno autoriaus knyga „Apie raganą Šiokiątokią“ pretendavo tapti Metų knyga vaikų–paauglių kategorijoje.

Susitikime T. Dirgėla pristatė antrąją knygą — „Domas ir Tomas. Dingusios šluotos byla“. Užteko paklausyti vos kelių autoriaus skaitomų ištraukų, ir T. Dirgėlos aprašytoji Miestamiesčio mokykla jau priminė Senamiesčio gimnaziją: mokytojai, koridoriai, palangės, valgykla, valytojos ir, žinoma, saldainių kioskas kitapus gatvės... Dar vienas malonus sutapimas tas, kad T. Dirgėla prisipažino pamiršęs tušinuką, o mes kaip tik buvome jam paruošę rašiklį su Senamiesčio gimnazijos logotipu, taigi netrukus ant knygų apie Miestamiesčio mokyklą autorius pasirašinėjo Senamiesčio gimnazijos rašikliu. 

Paklaustas, kada pradėjo kurti, T. Dirgėla prisipažino rašęs jau mokykloje. Nors būdamas gimnazistas lietuvių klasikų nemėgo, dabar yra įsitikinęs, kad save gerbiantis paauglys privalo perskaityti ir K. Donelaičio „Metus“, ir Maironio „Pavasario balsus“. T. Dirgėlos nuomone, jaunas žmogus turi gebėti derinti kompiuterį ir knygą: anot autoriaus, tiek kompiuteriui, tiek knygai privalu skirti tiek pat dėmesio ir laiko. Kaip svarų argumentą rašytojas pateikė neseniai atliktų tyrimų duomenis, jog žmonės, kurie vaikystėje daug skaitė, uždirba daugiau negu tie, kurie neskaitė. Taigi tėvai, besirūpinantys vaikų ateitimi, visų pirma juos turi skatinti skaityti. Į klausimą, kas yra rašytojo laimė, T. Dirgėla sakė kol kas dar neturintis atsakymo, bet prisipažino besidomintis Rytų filosofija, medituojantis ir ieškantis laimės formulės. Tiesa, viena tos laimės formulės dalis paaiškėjo tarsi savaime:  per visą susitikimą T. Dirgėla nuoširdžiai šypsojosi, buvo pakiliai nusiteikęs, nevengė pajuokauti, taigi padarėme išvadą, kad rašytojui daug laimės visų pirma teikia mėgstama veikla — knygų rašymas ir bendravimas su skaitytojais.

 

                                                Rūta Kučinskaitė, I b klasės mokinė

 

Nuotraukos

Atgal