Apie Jurgio Kunčino romaną „Tūla“ mokomės teatre

 

Senamiesčio gimnazijos mokiniai ieško galimybių mokytis netradiciniu būdu. Skaityti privalomus literatūros kurso kūrinius galima per pamokas arba namuose, bet dar įdomiau, jei su rašytojo kūryba susipažįsti teatre, kai skamba pianino garsai, o knygos personažų žodžius scenoje taria profesionalus aktorius.

Spalio 13 dienos vakarą  trisdešimt Senamiesčio gimnazijos abiturientų kartu su mokytojomis Rasa Saračinskiene, Vijoleta Isiūniene ir Lina Vaškevičiene praleido Kauno valstybiniame  lėlių teatre. Iš Vilniaus atvykęs režisierius ir aktorius Andrius Kaniava pristatė improvizaciją ,,Tūla ir kiti“. Pjesė balsui ir pianinui sukurta Jurgio Kunčino romano ,,Tūla“ ir apsakymų motyvais.

Mokiniai pamatė istoriją apie meilę, kurią savo kūrybos vakaro metu pasakojo Rašytojas. Kaip paaiškėjo, tik tyri jausmai gali būti gelbėjimosi ratas gyvenimo dugną pasiekusiam herojui.  Nors gyvename ne romantikos laikais, bet kiekviename  iš mūsų yra išlikusi dalelė beviltiško romantiko. 

Gimnazistai buvo sužavėti: ,,Puikus spektaklis!“ (Odilija); ,,Nustebino aktoriaus gebėjimas žaisti žiūrovo jausmais“ (Simona); ,,Įdomus, poetiškas istorijos pateikimas. Ypač patiko muzikiniai intarpai, dramatiška nuotaikų kaita“ (Karolina).

Kai po spektaklio aktorius Andrius Kaniava pasirodė teatro fojė, kantriai jo laukę mokiniai  pasitiko menininką audringais plojimais. Maloniai sutikęs nusifotografuoti su jaunaisiais gerbėjais aktorius pasidalino mintimis apie pjesę ir  pažadėjo pagalvoti apie apsilankymą Jonavoje.

Ačiū spektaklio autoriui ir visai jo komandai už puikias akimirkas!

 

                                                            Simona Gavelytė, IVc klasės mokinė

 

 

 

Nuotraukos

Atgal