Molekulių lyga gyvuoja devynerius metus

 

Kas jau 1863 m. aprašė metro, elektros kėdę, kompiuterį ir net internetą? Kiek bendrinių daiktavardžių sudarytumėte iš žodžio katijonas raidžių?  Jei nežinote, vadinasi, jūs nedalyvavote devintą kartą Jonavos Senamiesčio gimnazijoje vykusioje Molekulių lygoje – SGML.

Spalio 21 d. dvi ilgąsias pertraukas dvidešimt I-IV klasių gimnazistų porų stengėsi įrodyti, kad gerai išmano fiziką ir chemiją, yra kūrybingi, išradingi. Pirmojo turo metu dalyviai stengėsi kuo geriau atlikti greitąsias užduotis, pažvelgti į mokomuosius dalykus linksmai, teisingai suskaičiuoti. Antrajame ture jų laukė įdomios su fizika ir chemija susijusios „kalbos kertelės“ užduotys, reikėjo iš skaidrėse pateiktų užuominų atpažinti žinomus mokslininkus.

Tradicinis Avogadro skaičiui paminėti skirtas renginys turi ir fanatikų, kurie į SGML renginį registruojasi dar nė nepaskelbus jo datos: štai IIIa klasės gimnazistų Urtės Rimšaitės ir Aro Rafanavičiaus duetas šiais metais SGML renginyje dalyvavo jau trečią kartą. Užsispyrimą ir entuziazmą lydėjo sėkmė, -Urtė ir Aras tapo devintojo SGML turnyro nugalėtojais. II vietą laimėjo Gabija Kasperavičiūtė ir Austėja Kontrimaitė (IVa), III – Emilija Marija Zakardonskytė ir Raminta Ramanauskaitė (IIIa). Sveikiname juos!

 

                                                      

Nuotraukos

Atgal