Vokiečių kalbos diena Vienoje

 

Jonavos Senamiesčio gimnazijos ir „Neries“ pagrindinės mokyklos mokiniai kartu su vokiečių kalbos mokytojomis Violeta Vareikiene ir Lilita Urbanavičiene, atsiliepdami į Vokietijos Federacinės Respublikos ambasados Lietuvoje, Goethe`s instituto, kitų organizacijų iniciatyvą surengti Lietuvoje vokiečių kalbos dienas, spalio 20 d. išvyko į Austrijos sostinę Vieną.

 Pirmiausia užsukome į  „Polgar“ gimnaziją (tai mūsų vykdyto Comenius projekto partnerė), kurioje mokosi apie 1200 mokinių. Po trumpo gimnazijos direktorės pasveikinimo apžiūrėjome erdvius šiuolaikiškus kabinetus, pabendravome su mokiniais ir mokytojais. Ypač patiko diskutuoti su gimnazistais apie mūsų šalių skirtumus ir panašumus.

Austrijos sostinės senamiestyje turiningą ekskursiją vedė gidė Daiva, jau penkiolika metų gyvenanti Austrijos sostinėje. Klausėmės jos pasakojimo apie Šv. Stepono katedrą, Hofburgo rūmus, Vienos operą, Austrijos Parlamento buveinę, vaikščiojome po prancūziškuoju stiliumi įrengtą Žmonių parką, gėrėjomės Mocarto statula Rūmų soduose. Kas norėjo, užlipo į šiaurinį Šv. Stepono katedros bokštą, iš kur galėjo pasigrožėti viso miesto panorama.

Po smagios pažinties su Vienos centru, vykome į Šionbruno rūmus – vieną svarbiausių Austrijos sostinės kultūrinių objektų. Apžiūrėjome ne tik rūmus, bet ir vidinį sodą. Mus žavėjo jų puošnumas, didingumas, vaizduotę žadino čia gyvenusių Habsburgų dinastijos valdovų likimai.

Edukacinė išvyka buvo be galo įdomi ir labai linksma, turiningai praleidome laiką ir labai norėtume vėl sugrįžti į Vieną – pratęsti vokiečių kalbos ir kultūros pažinimo pamokas.

                                                    Diana Butkevičiūtė, II c klasės mokinė

                                                      

Nuotraukos

Atgal