Pradedantieji debatininkai diskutavo Brexit tema

 

Spalio mėnesio pabaigoje Senamiesčio gimnazija svetingai priėmė Nacionalinio pradedančiųjų debatų  turnyro dalyvius. Debatai WSDC ( Pasaulio mokyklų debatų čempionato) stiliumi, kuriuose varžėsi net 46-ios komandos, prasidėjo, kai vyriausiasis teisėjas Rokas Atkočiūnas paskelbė konkurentų poras. Šio turnyro tema buvo intriguojanti - ,,Kitos ES šalys turėtų pasekti BREXIT pavyzdžiu ir išstoti iš Europos Sąjungos“.

Net 138 gimnazistai debatininkai iš visos Lietuvos paruošė daugybę argumentų už ir prieš. Ginčytasi rimtai, iškeltos aktualios problemos: kuriose šalyse Brexit atitikmuo yra labiausiai tikėtinas? Ar praeityje jau vyko referendumų siekiant išstojimo iš ES? Kokie pagrindiniai politikų argumentai palaikant ES likimą? Kokiu būdu vyktų išstojimas iš ES? Komandos savo tiesas įrodinėjo teisėjams – mokytojams, buvusiems debatininkams studentams ir mokiniams, tarptautinių debatų čempionatų dalyviams.

Istorijos mokytoja Laima Statkevičienė, gimnazijos debatų klubo vadovė ir turnyro veiklos koordinatorė, akcentuoja, jog debatai – tai garbinga, intelektuali komandų dvikova. Iš pradžių atrodo, kad vyksta komandinis žaidimas, kai skirtingos pusės (teigiančioji ir neigiančioji) gvildena vieną problemą ir stengiasi argumentais įrodyti savo tiesą. Debatai - labai rimta veikla, reikalaujanti išankstinio pasirengimo, bendro išprusimo. Tai mandagus ginčas, žodžių, minčių kova.

Pirmiausia vyko trys atrankos raundai. Geriausiai šį etapą įveikė 16 komandų, lydere tapo viena iš dviejų Jonavos Senamiesčio gimnazijos debatuojančių grupių. Po aštuntfinalio paaiškėjo komandos, kurios pateko į ketvirtfinalį. Tai dvi Kauno Jėzuitų, po vieną Vilniaus Jėzuitų, Šiaulių Didždvario, Panevėžio Juozo Balčikonio, Kauno Jono Jablonskio, VDU ,,Rasos" ir  Jonavos Senamiesčio gimnazijų komandos. Finalinėje dvikovoje susigrūmė stipriausieji: Kauno Jėzuitų ir Vilniaus Jėzuitų gimnazijų trejetukai. Teisėjai daugiau taškų skyrė Vilniaus Jėzuitų gimnazijos mokiniams. Jiems ir įteikti padėkos raštai.

 Susumavus asmeninį kalbėtojų rezultatą, paaiškėjo, kad antrąjį pasiekė mūsų gimnazijos mokinys Miglius Keliauskas. Gimnazijos mokinė, patyrusi debatininkė Urtė Rimšaitė pasidžiaugė nauja patirtimi, nes teisėjavo viso turnyro metu.

Didžiuojamės, kad Nacionalinio pradedančiųjų debatų turnyro organizatorių (mokytojų ir 30 mokinių- savanorių) darbą puikiai vertino Debatų centro direktorė Virginija Pakšienė.

Jau dabar mūsų debatininkai planuoja tolesnę veiklą: gruodžio mėnesį dalyvauti šalies turnyre anglų kalba, balandžio mėnesį – lietuvių.

 

Jonavos Senamiesčio gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Rasa Saračinskienė

 

Nuotraukos

Atgal