Kovo 14‑ą dieną gimnazijoje vyko integruotas matematikos ir menų projektas π dienai paminėti. Tai diena, kurią matematikai vertina labiau nei švento Valentino dieną.

Daugelis žmonių mėgsta piešti mandalas, t. y. geometrines kompozicijas, kurių pagrindas – apskritimas. Manoma, kad mandalose atsispindi visatos arba atskirų jos dalių harmonija ir pilnatvė.

π dienai įprasminti gimnazijos antrų klasių mokiniai, vadovaujami mokytojos Editos Danielienės, nuo rugsėjo mėnesio kūrė mandalas. Šiais darbais buvo galima pasigėrėti įvairiose gimnazijos erdvėse. Be to pirmų, trečių ir ketvirtų klasių mokinių komandos per ilgąsias pertraukas kūrė gyvai, t. y. dėliojo mandalas ant grindų iš skirtingų spalvų popieriaus figūrų.

Švęsti reikia su draugais, todėl mokytojos Vilmos Račkauskienės būrelis „Įdomioji virtuvė“ visus matematikus ir ne tik juos vaišino pyragu, nes angliškai raidė π asocijuojasi su žodžiu „pie“ (pyragas).

Taigi kovo 14 d. akcentai įrodė, kad π – toli gražu ne tik „sausas“ skaičius 3,14. Tai gali būti ir prasmingų spalvų dermė, ir netgi skanus pyrago kąsnelis.

 

 

Nuotraukos

Atgal