Jonavos Senamiesčio gimnazijoje jau ne pirmus metus aktyviai įsijungiama į ,,Vaikų linijos“ inicijuotą projektą ,,Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“. Šiais mokslo metais ji vyko kovo 20-24 dienomis.

Veiksmo savaitės metu trečių klasių gimnazistės Miglė Krasauskaitė, Vilma Bagdonavičiūtė, Rusanda Užalovičiūtė, Reda Rimavičiūtė, Emilija Strelčiūnaitė, Gabrielė Rimdeikaitė ir Urtė Rimšaitė vedė pirmų klasių mokiniams užsiėmimus ,,Kartu mes galėtume sustabdyti patyčias“ Lektorės didžiausią dėmesį skyrė elektroninėms patyčioms, nes su jomis susiduria vis daugiau paauglių. Taip pat buvo diskutuojama, kaip atpažinti patyčias, ieškoma būdų, kaip jų išvengti.

        Mokytoja Dalia Paulauskienė per etikos pamokas su gimnazistais gvildeno temas: ,,Svarbu ne tai, kas mokinio kuprinėje, o tai, kas jo širdyje“, ,,Žmoniška pyktį išlieti ar išreikšti“. Be to buvo kalbama apie būdus, kaip stabdyti patyčias elektroninėje erdvėje, nes nuo jų niekas nėra apsaugotas.

        Didelio susidomėjimo sulaukė Jonavos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Larisos Paklinos susitikimai su antrų klasių gimnazistais. Jie diskutavo tema ,,Atsakomybė – pokyčių pradžia“, aptarė smurto artimoje aplinkoje arba smurto šeimoje apraiškas, žiūrėjo video filmus, analizavo juose keliamas problemas.

 

 

                                                            Vida Šerėnienė socialinė pedagogė

 

Nuotraukos