Projektas paskatino domėjimąsi latvių kultūra

 

        Jonavos mokyklų bibliotekininkų metodinė grupė inicijavo tarptautinį projektą ,,Baltų šalių literatūros savaitė“. Jis vyko kovo pabaigoje. Šiuo renginiu siekiama populiarinti skaitymą, domėjimąsi giminiškų tautų literatūra, kultūra, skatinti bendradarbiavimą ir tarptautinius ryšius.

        Senamiesčio gimnazijoje projekto veikla prasidėjo  kovo 28 dieną. I a klasės gimnazistai ir mokytoja Vijoleta Isiūniene skaitykloje susipažino su bibliotekoje esančiomis latvių rašytojų knygomis, domėjosi latvių ir lietuvių kalbų žodžiais. Kartu jie dėmesingai išklausė bibliotekininkės, istorijos mokytojos Vidos Šereikienės nuotaikingą pristatymą apie kaimynę Latviją. Pamokos  pabaigoje mokiniai skaitė latvių autorių knygų ištraukas – Anna Sakse ,,Pasakos apie gėles“ ir Miara Dobele ,,Neteisingo gyvenimo mokykla“.

        Kovo 31 dieną projektą tęsė II d klasės gimnazistai. Vadovaujami mokytojų Stasės Mišarinos, Rasos Saračinskienės ir Vidos Šereikienės jie virtualiai bendravo su Latvijos Olaines      2 vidusskola vienuoliktos klasės mokiniais. Lietuvių ir latvių kalbomis buvo skaitomi Justino Marcinkevičiaus ir Ojars Vacietis eilėraščiai. Daugiausia džiaugsmo visiems sukėlė latvių mokinių bandymas skaityti lietuviškai Just. Marcinkevičiaus eilėraštį ,,Brolis“ ir gimnazisto Roko Vaitkevičiaus perskaitytas O. Vacietis tekstas ,,Prieš kelionę“. Pasinaudoti ,,Skype“ programa  sekėsi puikai, nuoširdžiai pabendravome su bendraamžiais iš Latvijos vidurinės mokyklos.

        Taigi tarptautinis projektas „Baltų šalių literatūros savaitė. Baltu valstu literatūras nedēļa“ gimnazijoje vyko turiningai ir įdomiai.

 

Reda Venskauskaitė , II d  klasės mokinė

 

Nuotraukos