Trečioji tarptautinio projekto „Būkime vienodai atsakingi už aplinką dabar ir ateityje“ stotelė

 

Senamiesčio gimnazija antrus metus dalyvauja tarptautiniame projekte „So Eco Green“ („Būkime vienodai atsakingi už aplinką dabar ir ateityje“), finansuojamame Mokymosi visą gyvenimą programos bei remiamame Europos komisijos. Pagrindinis šio projekto tikslas – skatinti bendravimą ir bendradarbiavimą su Europos šalimis siekiant, kad mokiniai, mokytojai, tėvai, vietinės bendruomenės nariai taptų labiau socialiai, ekonomiškai ir ekologiškai atsakingesni kurdami darnią aplinką. Bendradarbiaujame su mokyklomis iš keturių Europos Sąjungos valstybių: Suomijos Pietarsaaren Lukio, Vengrijos Budapešto Mechatronikai Szakközépiskola, Ispanijos Barselonos Centro de Estudios JOAN XXIII ir Italijos Romos Liceo Scientifico Bruno Touschek.

Spalio 8 – 12 dienomis Senamiesčio gimnazijoje vyko jau trečiasis projekto dalyvių susitikimas. Anksčiau lankytasi Barselonoje (Ispanija), kur buvo gilinamasi į ekologines problemas. Vengrijos sostinėje Budapešte analizuotos socialinės problemos. Susitikimo Jonavoje tema – jaunų žmonių verslumo skatinimas.

Spalio 9-ąją projekto atidarymo konferencijoje šeimų dalyvius sveikino gimnazijos direktorė Rita Čiužienė, kuri džiaugėsi, jog Senamiesčio gimnazija pratęsė dalyvavimo tarptautiniuose projektuose patirtį – jau rengti projektai su Austrijos, Suomijos, Rumunijos, Turkijos mokyklomis. Be to, dėkojo visoms keturiolikai šeimų, priėmusioms svečius. Dalyviams sėkmės linkėjo projekto koordinatorius iš Ispanijos Jordi Ribas. Jis kvietė neišsigąsti vėsaus lietuviško rudens ir sušildyti sielas nuoširdžiu bendravimu ir bendradarbiavimu. Gimnazijos tarybos pirmininkė Audronė Kuliešienė kreipėsi į svečius vilkėdama tautiniais drabužiais. Kalbėdama gimnazijos bendruomenės ir gimnazistų tėvų vardu ji pasitelkė lietuvių liaudies priežodį: „Svečias į namus – laimė į namus“. Kiekvienos šalies komandai įteikė lietuvišką duonos kepalėlį – svetingumo ir vaišingumo simbolį.

Tarptautinę delegaciją priėmė ir Jonavos miesto meras Mindaugas Sinkevičius. Jis pasveikino dalyvius, atvykusius į Jonavą, teigdamas, kad gimnazijos partneriai kartu yra ir miesto partneriai. Susitikimo metu buvo pristatyta rajono istorija, miesto aktualijos bei vystymosi perspektyvos, svečiams įteikti suvenyrai su miesto atributika.

Kitą dieną dalyviai pristatė verslumo tema ruoštus namų darbus. Juose analizuota verslininko veiklos specifika, dalintasi verslo idėjomis. Buvo paskelbti ir Senamiesčio gimnazijoje rugsėjo 26 – 27 dienomis organizuotų verslumo dienų konkurso nugalėtojai. Jais tapo jungtinė trečių ir ketvirtų klasių mokinių komanda, kuri plovė automobilius, ir antros klasės mokinė Indrė Lukminaitė, pardavinėjusi savos gamybos žvakes. Šių gimnazistų verslo idėjos jiems atnešė daugiausiai pelno.

Sulaukėme kviestinių svečių, kurie skaitė paskaitas bei vedė praktinius užsiėmimus. ISM vadybos ir ekonomikos universiteto studentė Marija Vorobjovaitė aiškino, kaip įgyvendinti savo sukurtas verslo idėjas, o įmonės „WEB partners“ vadovas Mindaugas Juodaitis mokė rašyti verslo planą. Rinkta ir patraukliausia dalyvių sukurta idėja. Daugiausia pristatymo žiūrovų teigė, jog pirktų akinius su automatiniais stiklų valikliais.

Kol mokiniai buvo pažindinami su verslo subtilumais, mokytojai svarstė, kaip skatinti ir atskleisti mokinių kūrybiškumą pamokose bei popamokinėje veikloje, dalijosi gerąja patirtimi.

Dalyviai įdomiai leido laiką ir užsiėmimams pasibaigus. Gimnazijos bendruomenė organizavo nuotaikingą vakaronę, kurioje pristatė Lietuvos regionus: Dzūkiją, Suvalkiją, Rytų Aukštaitiją ir Žemaitiją. Svečiai išmoko tradicinių šokių ir žaidimų, – „Oira“, „Malūnėlis“, „Pliauškutis“, vaišinosi etnografiniais valgiais – kastiniu, skilandžiu, duona...

Taip pat organizuota kelionė į istorines Lietuvos sostines Kernavę bei Trakus ir dabartinę – Vilnių. Jos metu projekto dalyviai žavėjosi šalies paveldu, architektūra ir rudenėjančia gamta.

Taigi, šis projektas ne tik skatina gimnazistus įsigilinti į miesto problemas, moko būti veikliais ir kūrybingais žmonėmis, bet ir suartina skirtingų tautų atstovus bei suteikia galimybę pažinti jų kultūras. 

 

Liudmila Timofejeva,

4S1 klasės mokinė

Nuotraukos

Atgal