Pasibaigė 16-tasis SGKL sezonas

Balandžio 9 dieną baigėsi šešioliktasis Jonavos Senamiesčio gimnazijos krepšinio lygos (SGKL) sezonas.

Tradiciškai prieš finalines rungtynes mokyklos direktorė Rita Čiužienė vieną komandą apdovanoja kilnaus žaidimo prizu. Šiemet savo žaidimu šio prizo nusipelnė komandos „3B3“ žaidėjai Gytis Stasiūnas, Lukas Tamulevičius, Markas Meškėnas, Mindaugas Plėskys, Almis Gaurilovas, Vladlen Akelaitis, Mindaugas Bureika ir Justas Jeremičius.

Į finalą be vargo pateko komanda „Komanda“, taip ir nepatyrusi nė vieno pralaimėjimo viso sezono metu. Kur kas daugiau prakaito išlieti, kad patektų į finalą, turėjo komanda „Čempionai“. Jai dalį sezono teko verstis be dviejų traumuotų žaidėjų ir tai ypač jautėsi ketvirtfinalio serijoje,  tik po įtemptos kovos „Čempionai“ nugalėjo komandą „BC DJ Tadas“.

Finale vyko atkakli ir „kieta“ kova. Pirmąjį kėlinį minimalia persvara (21–20) laimėjo „Čempionai“. Vaizdas aikštėje pradėjo keistis antrojo kėlinio metu, nes „Komanda“ suaktyvino gynybą ir varžovams per kėlinį leido pelnyti tik 9 taškus (9–19) ir taip įgijo 9 taškų persvarą.

Didžiosios pertraukos metu vyko tritaškių metimų konkursas. Jame gana nesunkiai nugalėjo ir Jonavos rajono mero Mindaugo Sinkevičiaus skirtą prizą laimėjo Karolis Raubūnas.

Trečią kėlinį „Čempionai“ laimėjo 3 taškais ir taip sumažino atsilikimą iki 6 taškų (46–52). Jau neturėdami ko prarasti, ketvirtame kėlinyje „Čempionai“ kilo į lemiamą šturmą. Daugiausia komandos kapitono K.Raubūno pastangomis ne tik panaikino varžovų pranašumą, bet ir persvėrė rezultatą savo naudai. Rungtynių pabaigoje „Komanda“ dar bandė gelbėtis pražangomis pažeisdama taisykles, tačiau „Čempionų“ baudų metimai buvo taiklūs. Taigi laimėjusi kėlinį 20–9, o rungtynes rezultatu 66–61, čempione tapo komanda „Čempionai“. Nesulaikomas nugalėtojų gretose K.Raubūnas, kuris vien per ketvirtąjį kėlinį pelnė 15 taškų, ir viso surinko 45 taškus. Jam sėkmingai talkino Raimondas Macas ir Žilvinas Pocius, pelnę 11 ir 10 taškų. Pralaimėtojų gretose rezultatyviausi buvo Benas Ališauskas – 24 tšk. ir Deimantas Orlovas – 23 tšk.

Dar vieną prizą SGKL varžybų dalyviams įsteigė Jonavos raj. savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Erlandas Andrejevas. Jis apdovanojo rezultatyviausią čempionato žaidėją K.Raubūną – vidutiniškai pelniusį 43,6 tšk. per rungtynes. Kiti rezultatyviausi čempionato žaidėjai – D.Orlovas (42,1 tšk.), Ričardas Belopetravičius (30 tšk.), Dovydas Tamašauskas (27,3 tšk.) ir Kristijonas Rainys (21,5 tšk.).

Šio sezono rezultatyvumo rekordas priklauso D.Orlovui, kuris pagerino savo paties rekordą(53 tšk), pasiektą praeitame sezone, ir į varžovų krepšį įmetė net 76 taškus.