Iš konferencijos „Gamta – mūsų namai“ sugrįžus

 

 

Balandžio 21 dieną Jonavos „Neries“ pagrindinėje mokykloje vyko tradicinė rajoninė aplinkotyros darbų konferencija „Gamta – mūsų namai“. Tai puiki galimybė susitikti su kitų mokyklų jaunaisiais tyrėjais, pasimokyti vieniems iš kitų, įsivertinti savo pasiekimus ir galimybes. Po meninės įžangos konferencijos dalyvius pasveikino mokyklos direktorė V. Guščiuvienė. Pranešimą „Kosminiai pavojai“ skaitė Lietuvos edukologijos universiteto docentė dr. R. Lazauskaitė. Konferencijoje dalyvavo ir skaitė pranešimus R. Samulevičiaus progimnazijos, „Neries“ pagrindinės mokyklos, J. Vareikio progimnazijos ir Senamiesčio gimnazijos atstovai.

Buvo pristatyta 16 darbų. Iš jų - net 7 mūsų mokinių. „Rožių džiovinimas skirtingais būdais ir skirtingose vietose“ tai platų praktinį pritaikymą turintis 1a klasės mokinės Karolinos Bielskytės darbas. Karolinai buvo malonu sugrįžti į buvusią savo mokyklą. Aurelijus Pūkas, 2c klasės mokinys, pasidalijo patirtimi, įgyta dirbant su mokslininkais, kuomet mokykloje viešėjo „MoMo Lab“ tyrėjai ir supažindino su  „Karščio ir mikrobangų poveikio bakterijoms tyrimu“. Erika Davicijonaitė, 3c klasės mokinė, savo darbe „Gaiviuosiuose gėrimuose esančių medžiagų mutageninis poveikis eukariotų ir prokariotų ląstelėms“ pagrindė, kodėl neverta gerti „Coca-Colos“ ir energetinių gėrimų. 3b klasės mokinės Indrės Lukminaitės darbas „Hidrolatų bei distiliatų, gautų iš Lietuvoje užaugintų augalų, antioksidacinių savybių tyrimai bei jų pritaikymas namų aromatų gamybai“ užbūrė natūralių kvapų gausa. Indrė galvoja, kad labai svarbu jaunesniems pagrindinių mokyklų mokiniams susipažinti su reagentų įvairove, bandymų atlikimo tikslumu ir rezultatų pateikimo galimybėmis. „Mokinio darbo vietos apšvietimo tyrimas“ – 3a klasės mokinės Ugnės Vičinskaitės  darbas. Gita Kerševičiūtė, 2a klasės mokinė, atlikdama „Įvairių kambarinių augalų žiotelių skaičiaus nustatymą“ visus įtikino, kad žiotelių skaičius augaluose smarkiai skiriasi. Pats moksliškiausias, iliustruotas gausia faktine medžiaga buvo Justino Venckaus (3b klasė) darbas „Osmoso reiškinio tyrimas salierų stiebuose“.

Kokius darbus suplanuosime ir atliksime kitų metų konferencijai? Temos dar nėra aiškios, bet tikslas ir prasmė veikti jau skatina pažintinius interesus ir kūrybines idėjas.

 

 

                                                          Biologijos mokytoja Alma Rukšėnienė

 

Atgal