Jubiliejinėje eTwinning konferencijoje Briuselyje

 

2015 m. spalio pabaigoje Briuselyje vyko jubiliejinė 10-oji eTwinning konferencija, kurioje dalyvavo apie 500 dalyvių iš 41 šalies, tarp jų ir Lietuvos delegacija, kurią sudarė 8 mokytojai, konkurso „Geriausia eTwinning mokykla 2015” nugalėtojai.

Konferencijos pagrindinės temos - pilietiškumo ugdymas bei projektinių veiklų sklaida, į vykdomus projektus įtraukiant naujas idėjas, metodus ir priemones. Pagrindinį pranešimą apie aktyvaus pilietiškumo vaidmenį globaliame pasaulyje skaitė Deividas Kerr iš Bristolio universiteto. Pranešėjas pabrėžė, kad vienas didžiausių iššūkių šiuolaikinei mokyklai yra paruošti jaunus žmones gyventi  globaliame pasaulyje, o jis nuolat kinta, tad susiduriama su vis naujais iššūkiais: migracija, klimato kaita, bedarbyste, daugiakultūre darbo ir mokslo aplinka. Daug piliečių Europoje yra pasirengę veikti, tačiau juos reikia paskatinti. Mokytojai galėtų būti ta visuomenės jega, kuri skatintų jaunimo aktyvų pilietiškumą.

Mokytojai dalijosi patirtimi, vyko daugiau kaip 50 praktinių seminarų. Kiekvienas dalyvis galėjo pasirinkti 4 seminarus. Kadangi IKT naudojimas projektuose yra vienas iš svarbių projektų vertinimo kriterijų, nemažai seminarų vyko šia tematika. Aš dalyvavau internetinių programų pristatymuose apie sinchroninio darbo organizavim1 klasėje, turinio mainus ir publikavim1, elektroninių knygų kūrim1, planšetinių kompiuterių naudojimą projektuose. Kai kurias programas išbandėme savo mobiliaisiais telefonais bei planšetiniais kompiuteriais. Praktinių seminarų metu bendravome su kolegomis iš kitų šalių, lyginome savo patirtį projektinėje veikloje.

Konferencijos dalyviai turėjo nedaug laisvo laiko, tačiau visi norėjo susipažinti su Briuseliu. Organizatoriai dalyvius suskirstė į grupes, gavome planšetinius kompiuterius su  miesto plane  pažymėtais objektais ir su jais susietais klausimais. Bendradarbiaudamos per dvi valandas grupės turėjo surasti kuo daugiau objektų, atsakyti į klausimus ir atlikti kūrybines užduotis bei jas nufilmuoti, pavyzdžiui, grupės nariai turėjo pavaizduoti eTwinning logotipą, gatvėje suvaidinti šešėlių teatrą.

Ši konferencija buvo puiki galimybė susipažinti su kitų šalių kolegų vykdomais projektais, susirasti naujų partnerių, pasisemti naujų idėjų būsimoms projektinėms veikloms.

 

                                                            Leonora Večkienė, anglų kalbos mokytoja

 

Atgal