Reportažas: nakties projektas

 

„Terra incognita“ – tai nakties projektas. Jo startas 18 d. 21.30 val., finišas 19 d. 6.30 val.

Tai darbas ir kūryba aštuoniose laboratorijose.

Fizikai su chemikais klauso KTU fizikos katedros dėstytojo, doktoranto Beno Urbonavičiaus paskaitos, gamina jonizuojančios spinduliuotės detektorių, atlieka eksperimentus „Dramblio nosis“, „Džinas iš butelio“, „Gyvačių auginimas“...

Biologai klausosi LSMU studentės Deimantės Žukauskaitės ir Kardiologijos instituto mokslinio asistento Dovydo Gečio pasakojimo apie naujausius DNR tyrimus, susirgimų vėžiu eigą, mikroskopu stebi ir vertina ląstelių pokyčius.

Geografai semiasi žinių iš VU geologijos studentų Tomo Kanecko, Tomo Gečo pasakojimų apie akmenis, mineralus. Su doktorante Jūrate Vaznyte kalbasi apie tolimų kelionių maršrutus ir įdomybes.

Sportininkai jėgas išbando originaliose estafetėse bei komandinėse rungtyse, varžosi „mažojo krepšinio“ rungtynėse.

„Užsieniečiai“ mokosi italų kalbos, iš svečio sužino apie Švediją, Stokholmą, piloto profesiją ir išmoksta švedų kalbos žodžių, atlieka testą. Susižavi VDU italistikos ir romanų kalbų specialybės studentės Eglės Šerėnaitės ir ypač aviacijos piloto Victor Runnegard pristatymais.

Istorikai žiūri filmą  „Misija Sibiras'15: keturiolika nežinomybės dienų arba kaip mes gėrėme kavą su bobute“, klausosi ekspedicijos dalyvės, žurnalistės ir filmo kūrėjos Julijos Ciurupos komentarų, patarimų apie metų mokykloje prasmę, diskutuoja.

Dailininkai, muzikos įkvėpti, tapo impresionistinius paveikslus, o muzikos mėgėjai, pasidaliję į tris grupes, mokosi visais įmanomais instrumentais išgauti afrikietiškus ritmus ir kartu dainuoti.

Spaudos klube žurnalistai kaupia fotografuotą, filmuotą medžiagą. Kalbina renginio dalyvius ir svečius, ruošia „Terra incognita“ virtualią knygą, kuria filmą.

Laboratorijose dalyvauja apie 200 gimnazistų, 38 aštuntų klasių mokiniai iš pagrindinių mokyklų ir progimnazijų.

Tai ir ...

Refleksijos. Protmūšis, kurį rengia Miglė Talalytė, VU viešųjų ryšių su visuomene specialybės doktorantė, ir Tomas Dauskurdas, VGTU energetikos ir planavimo specialybės studentas. Orientavimosi po gimnaziją varžybos. Adrenalino mėgėjų laukia siaubo kambarys. Paryčiais aktų salė virsta šokių klubu.

Ar ne geriausiai projekto dvasią įkūnijo chemikų užkurtas vulkanas? Jo žėruojanti ugnis – lyg tikra kūrybiškumo, polėkio, veržlumo išraiška.

Ačiū renginio organizatoriams mokytojams už entuziazmą, pagalbą, buvimą ir kūrybą su mokiniais kartu tą nepaprastą naktį prieš pat pavasario atostogas I – III klasių mokiniams ir anglų kalbos kalbėjimo dalies egzaminą ketvirtokams.

Susikaupimo, gražių atostogų, spalvingų švenčių!

                   

                                                                        Rita Čiužienė

 

Virtuali knyga „TERRA INCOGNITA“ 

 

Atgal