„Tyrėjų nakties“ pamokos universitetų laboratorijose

 

   Įspūdinguose „Tyrėjų nakties“ renginiuose dalyvauja daugiau negu 30 Europos šalių. Lietuvoje jie vyksta nuo 2005 metų. Renginių tikslas – suartinti mokslininkus ir visuomenę,  leisti pasižvalgyti, kaip ir kur gimsta atradimai ir išradimai.

    Į ,,Tyrėjų nakties“  renginius kasmet vyksta ir Senamiesčio gimnazijos mokiniai. Šiemet  atverti mokslo centrų ir laboratorijų duris Kauno universitetuose panoro apie 40 gimnazistų, juos lydėjo mokytojos Alma Rukšėnienė, Danguolė Greblikienė, Giedrė Bazilevičienė.

   Atidžiai išstudijavę renginių programą, pasirinkome paskaitą apie genetiškai modifikuotus organizmus Kauno Vytauto didžiojo universitete. Kauno Technologijos universitete dalyvavome mokslinės laboratorijos demonstracijoje ,,Kaip iš mišinių išskiriami ir gryninami organiniai junginiai“, joje ne tik stebėjome organinių medžiagų išskyrimo būdus, bet galėjome eksperimentuoti ir pajusti tikrą cheminių tyrimų aplinką.

   Pirmą kartą lankėmės Aleksandro Stulginskio universitete. Ypač sužavėjo jo siūlomų temų aktualumas, nes dauguma ekskursijos dalyvių domisi biotechnologijomis, jų taikymu. Mokslinių tyrimų laboratorijoje susipažinome su mikrodumblių auginimo sąlygomis ir jų panaudojimu gaminant  biodyzeliną bei  biodujas. Stebėjome, kaip spaudžiamas aliejus iš Lietuvoje auginamų rapsų, saulėgrąžų.  Agrobiotechnologijos laboratorijoje kiekvienas galėjo pabūti chirurgu, sužinoti augalinių ląstelių auginimo paslapčių.

Šios netradicinės pamokos  buvo labai naudingos  ir galbūt padės ne vienam mokiniui apsispręsti dėl tolimesnių studijų.

 

                                                  Chemijos mokytoja Danguolė Greblikienė

 

 

Nuotraukos

Atgal