Baigiamasis projekto „Modernūs menai jungia žmones“
                                           partnerių susitikimas vyko Suomijoje

 

        2017 m. spalio 2 – 6 d. Jonavos Senamiesčio  gimnazijos anglų kalbos mokytoja      Leonora Večkienė, ketvirtos klasės mokinės Mireta Jurgelevičiūtė, Meda Balsevičiūtė, Augustė Statkevičiūtė, trečios klasės mokinė Agnė Tamošiūnaitė ir antros klasės mokinė Ieva Plančiūnaitė dalyvavo  Nordplus Junior projekto „Modernūs menai jungia žmones“ baigiamajame partnerių susitikime Suomijoje Porvo  tarptautinėje mokykloje.

        Sveikinimo kalboje šios mokyklos direktorė Sara Gustafsson pabrėžė, kad žmonės Rytuose dar tiki, jog sėkmė pasiekiama sunkiu darbu, o žmonės Vakaruose mėgina  siekti sėkmės naudodami „minkštąsias kompetencijas“, tokias kaip bendradarbiavimas, kūrybiškumas, verslumas.

Įdomu, kad visai projekto programai vadovavo mokinių grupė, ji mus visur ir lydėjo, o kad mokiniai darniau bendrautų, organizavo susipažinimo žaidimus, be to, dirbdami poromis jie gamino sau bei projektų vadovams vakarienę.

        Kadangi projekto veiklą sieja menai, daug dėmesio buvo skiriama  pažinčiai su įvairiomis menų rūšimis. Taidetehdas meno galerijoje susipažinome su šiuolaikinių suomių dailininkų, kartu ir Porvo miesto menininkų tapyba ir skulptūromis. Visus projekto dalyvius sužavėjo garso ir vaizdo instaliacija „Septyni keliai link prasmės“, kurios autoriai dailininkas Antero Kahila ir muzikantas Kirsi Poutanen.

        Nors gamta nebuvo mums draugiška ir beveik visą laiką lijo, važiuojant į Malmin Kartano, esantį už 50 km nuo Porvo, skaisčiai nušvito saulė ir mes galėjome užkopti spalvotais 426 pakopų laiptais pasigėrėti Helsinkio vaizdais. Laiptai – tai bendruomenės dailininkės Majbritt Houvila projektas „Spalvingieji laiptai“. Beje, ši dailininkė dirbo su  projekto komandomis, pristatė mums savo kūrinius Helsinkio priemiesčiuose bei parengė ir organizavo mokinių baigiamąjį meninį darbą. Jį visi kartu piešė ant mokyklos koridoriaus sienų. Estų, lietuvių ir suomių mokinių grupės turėjo pasirinkti spalvų paletę bei paaiškinti, ką atspindi ir reiškia jų pasirinkta spalvinė gama.

        Partnerė – verslo specialybių mokykla. Todėl užduotį – patraukliai pristatyti turistams Porvo miestą bei pateikti savo šalies sėkmingus poreikių ženklus – galėtume sieti su mokyklos specifika. Mokiniai dirbo skaitmeninėje laboratorijoje (Digipoint), kurioje yra 3D spausdintuvas, vaizdo studija, garso įrašų studija, kompiuterinė klasė.

        Mus labai žavėjo mokyklos tarptautinė komanda  bei liberali dvasia. Projekto vadovė Anita yra  latvė, kitas projekto vadovas Brajanas kilęs iš Pietų Afrikos, o tarptautinėje grupėje nemokamai mokosi mokiniai iš viso pasaulio. Apsilankę vienoje iš paskaitų buvome pasveikinti nepalietiškai, rusiškai, lenkiškai ir kitomis kalbomis. Mokykla vykdo 20 įvairių projektų, todėl mokiniai yra labai mobilūs.

        Projektas jau baigėsi, tad visi įgavome naujų patirčių, užmezgėme naujų ryšių, susiradome draugų, įgavome naujos patirties. Ją apibendrintų baigiamojo projekto susitikimo dalyvių mintys.

Agnė: labiausiai patiko lankytis meno galerijoje ir instaliacija „Septyni keliai link prasmės“ bei  Pietų Korėjos IMEI organizuota paskaita – diskusija.

        Ieva: smagu pagilinti žinias apie kitų šalių tradicijas, šventes, įžymias vietas. Ir IMEI paskaita apie motyvaciją bei tikslus labai įsiminė. Žavėjo Porvo senamiestis, ypač katedra.

        Meda: smagu buvo pristatyti mūsų šalį, mokyklą bei klausytis pranešimų apie kitų šalių kultūras, tradicijas. Labai patiko bendrai gaminti vakarienę, tai buvo puikus komandinis darbas.

        Augustė:  labai patiko  klajoti po Porvo miestą su žemėlapiu rankoje ir pačiai tyrinėti miestą.

        Mireta: susipažinau su skirtingų kultūrų žmonėmis, pamačiau kitokio ugdymo modelį, patobulinau bendravimo ir anglų kalbos žinias, įgijau naujos patirties.

 

                                                   Leonora Večkienė, anglų kalbos mokytoja

Nuotraukos